Igal inimesel on oma kriteeriumid, millal ta tunneb, et suhe ei toimi enam. Kindlasti ei peaks selleks mõõdupuuks olema konfliktide arv. Hea suhe on väärt koosolemist, kui tuntakse, et see suhe on tähenduslik. Ei ole mõtet loota, et suhe oleks tähenduslik 24 tundi ööpäevas. Tähenduslikus suhtes ei pea olema pidevalt harmoonia ja õnnetunne. Suhe peaks rikastama meid. Selles võib olla ka konflikte, kuid olulise tähendusega on nende lahendamine. Sageli lahendatakse konflikte sel moel, mis ei anna rahulolu ühelegi pereliikmele. Jääb pidev rahulolematus, vimm ja viha. Püsiv tunne, et sind ei ole mõistetud.
Kui ühel paarisuhtes olijal on probleem, on paarisuhtes probleemi. Paarisuhtes on oluline pühendumine, oma osa tegemine. Kui üks partneritest on võtnud vastutuse enamus igapäevaelu juurde kuuluvate ülesannete lahendamise ja korraldamise, kipub suhe tasakaalust välja minema.
Keegi ei ole meist eksimatu. Kuidas andestada oma partnerile? Andestamine on protsess, kus oluline roll on nii andeks palujal kui andeks andjal.
Paarisuhtes tekkinud tõsised probleemid ei lahene iseenesest. Mõnda aega võidakse ju eksisteerida, kuid kuni järgmise arusaamatuseni. Siis ollakse tagasi seal, kus eelmine konflikt lahendamata jäi.
Paarisuhte nõustamine aitab partneritel lahendada nende suhtes ettetulevaid raskusi. Nõustamise jooksul uuritakse partnerite uskumuste, rollide, suhtemustrite ja eesmärkide kohta paarisuhtes. Psühholoog on neutraalne isik, kes aitab partneritel näha ning mõista mõlema osapoole panust probleemide tekkes. Nõustamise käigus saavutatud mõistmise tulemusel saavad partnerid õppida muutma viisi, kuidas nad teineteisega suhtlevad.
Paariteraapia aitab paaridel õppida probleemidega efektiivsemalt toime tulema ja seeläbi ennetada väikeste probleemide kujunemist tõsisteks raskusteks.