Grupiteraapia täiskasvanutele

Grupiteraapia tugineb samadele põhimõtetele, mis on aluseks individuaalsele teraapiale. Grupiteraapia peamiseks väärtuseks on grupi liikmete omavahelise interaktsiooni võimalus: grupitegevustes saab „proovida” uudseid käitumismalle, väljendada emotsioone ja tundeid, mida seni on vaid endas kantud ning saada oma käitumisele, eneseväljendusele ja reaktsioonidele grupilt väärtuslikku tagasisidet, mille kaudu kogetut edaspidi tavaellu rakendada.

Grupis viime läbi erinevaid teadveloleku harjutusi ja jagame oma kogemusi selle uue viisi rakendamisel. Grupiteraapia õpetab negatiivsete tunnete ja mõtetega toime tulema. Uute oskuste kinnistumiseks on vajalik pühendumine ning valmisolek teha harjutusi ka kohtumiste vahel kodus. Grupiteraapia ja kodused ülesanded õpetavad, kuidas olla igal eluhetkel rohkem teadlik ja hetkes kohal ning kuidas seista silmitsi ka raske ja ebameeldivaga.

Grupiteraapia on emotsionaalsete, käitumuslike, isiklike ja inimestevaheliste probleemide lahendamise meetod, enesetäiendamise vahend, mille psühholoogiline toime põhineb inimeste koostoimel ja vastastikusel mõjutamisel väikeses meeskonnas. Selle minikogukonna liikmeid võib ühendada sarnane elusituatsioon, sõltuvus jne.

Grupiteraapia on abiks sotsiaalse suhtlemise hõlbustamisel ja suhete parandamisel.
Teraapiameetodid valitakse konkreetse grupi liikmete vajadustest ja eesmärkidest lähtuvalt.

Grupiteraapia puhul kehtib konfidentsiaalsuse nõue kõigile grupis osalejatele: kõik, mis selles grupis toimub, jääb teraapiaruumi seinte vahele ei tohi rääkida kolmandatele isikutele. Iga osaleja võib loomulikult kõikidega jagada seda, mida ta ise koges või avastas teraapiaprotsessi jooksul, kuid teiste grupi liikmetega toimuv peab jääma konfidentsiaalseks.

Pakume grupiteraapia erinevatel alustel ja eesmärkidel.

Selliseid rühmi saab luua mitte ainult psüühikahäirete korrigeerimiseks, vaid ka selleks, et nende liikmed õpiksid rohkem tundma iseennast, õpiksid iseennast paremini mõistma, mõistaksid, mille poole nad püüdlevad, milliseid eesmärke nad saavutada soovivad, millise suuna nad peavad valima. seda ja milliseid meetodeid kohaldatakse.

Juhib terapeutilist protsessi, modereerib seda, jälgib, et ei oleks traumeerivaid hetki, eestvedaja on ekspert, psühholoog. Tema ülesanne on korraldada rühmatööd nii, et üksteisele võõrad, erineva temperamendi, avatuse/läheduse astmega inimesed saaksid lõõgastuda, tunda end mugavalt ja jagada oma hirme, kahtlusi, probleeme, hoiakuid klassikaaslastega.

Peamine erinevus grupivormingu ja individuaalseansside vahel seisneb selles, et psühholoogiga kontakti mõju suurendab oluliselt iga osaleja mõju individuaalselt ja kogu grupi kui terviku mõju.

Just tänu sellele mitmetasandilisele mõjule on psühhoterapeutilisel rühmal võimas potentsiaal, mida on oluline õigesti kasutada.

Grupiteraapia peamised eesmärgid:

  • tuvastada iga osaleja probleem, aidata mõista ja muuta tema seisundit;
  • muuta harjumuspäraseid, kuid ekslikke, ebaefektiivseid või hävitavaid mõtte- ja käitumismustreid;
  • kõrvaldada negatiivsed sümptomid;
  • parandada suhtlemisoskust;
  • parandada üldist psühho-emotsionaalset tausta;
  • hõlbustada ühiskonnas kohanemist;
  • paljastada iga grupiliikme isiklik potentsiaal ja leida eneseteostusviise;
  • suurendada tõhusust ja edendada karjääri kasvu;
  • kujundada positiivne elupositsioon;
  • vastutama iga oma valiku ja võimalike riskide eest.

Nende eesmärkide saavutamiseks grupiteraapia käigus lahendatakse järgmised ülesanded:

  • mõista, milline on seos patsiendi vaimsete, bioloogiliste, geneetiliste omaduste ja probleemolukorra vahel, milles ta on;
  • teadvustada, mida on vaja muuta suhetes tema jaoks oluliste inimestega;
  • tõsta enesehinnangut ja õppida ennast positiivselt kohtlema;
  • õppida mõistma ja aktsepteerima oma emotsioone;
  • vaadake oma varasemaid kogemusi värske pilguga;
  • arendada oskusi suhelda erinevate inimestega;
  • õppida suhtlema ja end emotsionaalselt avama.

Lisaks on psühhoteraapia grupivorm võimalus probleemset olukorda simuleerida ja see reaalajas välja töötada, ootamata, et elu kõige ootamatumal hetkel üllatab. Psühhoterapeutilised rühmad aitavad leevendada psühho-emotsionaalset stressi, parandada suhteid lähedastega, mõista paremini iseennast ja saada tuge.

Pakutavad  teenused: individuaalne nõustamine täiskasvanutele; perenõustamine; paarisuhte nõustamine; grupiteraapia täiskasvanutele.

Nõustamine eelneval kokkuleppel. Aja broneerimiseks täida kodulehel registreerimisvorm või saada email info@lahenduseleidja.ee või tel. 5919 4848.

Nõustamine on tasuline ja toimub eesti- ja/või vene keeles.